دانلود بازی و نرم افزار برای اندروید
سوال امنیتی فرم ورود وردپرس

در این مقاله ما به شما نحوه اضافه کردن سوالات امنیتی به صفحه ورود، ثبت نام و صفحه بازنشانی کلمه عبور با استفاده از پلاگین وردپرس را آموزش خواهیم داد.

چرا اضافه کردن سوالات امنیتی برای ورود و ثبت نام در وردپرس نیاز است؟

راه های بسیاری برای محافظت از منطقه مدیریت وردپرس از دسترسی غیر مجاز وجود دارد. با این حال، اگر شما یک سایت چند کاربره یا وردپرس را اجرا کنید، انتخاب بین امنیت و تجربه کاربر دشوار می شود.

اضافه کردن یک سوال امنیتی به صفحه ورود به سایت وردپرس شما مثل یک رمز عبور اضافی عمل می کند. کاربران شما می توانند یک سوال از یک لیست از سوالات تصادفی را انتخاب کنند و سپس یک پاسخ به این سوال بدهید.

این باعث می شود هکرها برای ورود به وب سایت با استفاده از رمز عبور یا آدرس ایمیل به خطر بیافتند.

پس از این گفتگو، بیایید ببینیم چگونه می توانید به راحتی سوالات امنیتی را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید.

اضافه کردن سوالات امنیتی برای بهبود امنیت وردپرس هنگام ورود به سیستم

اولین چیزی که باید انجام دهید این است که WP Security Question plugin را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، مراحل گام به گام راهنمای نحوه نصب پلاگین وردپرس را ببینید.

افزونه Security Question

Security Question یک پلاگین وردپرس است که امکان استفاده از ویژگی سؤال امنیتی در صفحه ورود، ثبت نام و صفحه فراموش کردن رمز عبور را برای شما فراهم می کند. با این افزونه حتی اگر کسی رمز ورود وردپرس شما را هک کند می توانید با پرسیدن سوالات امنیتی از حساب خود محافظت کنید. اگر از یک سوال امنیتی به عنوان راهی برای دسترسی به حساب کاربری استفاده کنید، می تواند یک روش عالی برای افرادی باشد که رمز عبور خود را فراموش می کنند.

نحوه استفاده از افزونه Security Question

پس از فعال سازی، برای تنظیم تنظیمات پلاگین باید به تنظیمات » Security Questions بروید.

شما لیستی از سؤالات امنیتی را که قبلا  به طور پیش فرض تنظیم شده است خواهید دید. می توانید سوالات امنیتی خود را با کلیک بر روی دکمه “اضافه کردن” در پایین اضافه کنید. همچنین شما می توانید سوالات موجود را ویرایش یا حذف کنید.

شاید برایتان جالب باشد!  ساخت جدول قیمت گذاری در وردپرس بدون کدنویسی

در پایین صفحات تنظیمات گزینه هایی برای فعال کردن سوالات امنیتی در مورد ورود به سیستم، ثبت نام و صفحات رمز عبور فراموش شده پیدا خواهید کرد.

فراموش نکنید که روی دکمه ذخیره برای ذخیره تغییرات خود کلیک کنید.

از حالا به بعد از همه کاربران سایت شما خواسته خواهد شد که به سوال امنیتی خود در صفحه ورود به سیستم پاسخ دهند.

کاربران ثبت نام شده سایت وردپرس شما می توانند از صفحه نمایه خود برای انتخاب یک سوال امنیتی استفاده کنند و پاسخ خود را به آن اضافه کنند.

کاربرانی که سؤال امنیت را تنظیم نمی کنند، با استفاده از نام کاربری / ایمیل و رمز عبور خود، قادر به ورود به سیستم خواهند بود.

اگر سوالات امنیتی را در صفحه ثبت نام فعال کرده باشید، کاربران جدید می توانند در هنگام ثبت نام یک سوال امنیتی را انتخاب کنند.

با فعال کردن سوال امنیتی در صفحه رمز عبور فراموش شده، از کاربران خواسته می شود تا به سوال امنیتی خود پاسخ دهند تا ایمیل بازنشانی رمز عبور را دریافت کنند.

اگر آدرس ایمیل کاربر به خطر بیافتد، این امر باعث می شود که فرد از دسترسی مجدد به طریقه بازنشانی گذرواژه جلوگیری کند.

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند که نحوه اضافه کردن سوالات امنیتی به صفحه ورود به وردپرس خود را یاد بگیرید.

افسانه حیدری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
اطلاع رسانی از