وی دی ال
وبلاگ نویسی

سوالی که ممکن است ذهن برخی از شما را درگیر کرده باشد این است که وبلاگ چیست و چه تفاوتی با وبسایت دارد؟ اگر به وبلاگ نویسی علاقه دارید یا اگر قصد راه اندازی یک وبلاگ یا وبسایت را دارید دانستن این موضوع کمک می کند تا بهتر هدف خود را مشخص کنید.
در این مقاله که بیشتر مناسب افراد مبتدی میباشد توضیح خواهیم داد که وبلاگ چیست و تفاوت آن با وب سایت های مرسوم در چه چیزی است؟

وبلاگ چیست؟

وبلاگ نوعی وبسایت است که محتوای آن به ترتیب معکوس نمایش داده می شوند ( محتوای جدیدتر را اول نشان می دهد). محتوای وبلاگ اغلب با عنوان نوشته یا پست وبلاگ شناخته می شوند.
به طور معمول وبلاگ ها توسط یک فرد یا گروه کوچکی از افراد برای ارائه اطلاعات به سبک محاوره ساخته می شوند. با این حال، هزاران وبلاگ شرکتی وجود دارد که به تولید انبوه اطلاعات و مدیریت سبک افکار محتوا می پردازند.
معمولا پست های وبلاگ دارای بخش نظرات هستند که از طریق آن کاربران می توانند به مقالات و نوشته های وبلاگ نویسان پاسخ بدهند.

وبلاگ نویسی

تاریخچه وبلاگ

وبلاگ ها از اواسط دهه ۹۰ میلادی از روزنامه ها و مجلات آنلاین نشأت گرفتند. اصطلاح “وب لاگ” اولین بار در واخر دهه ۹۰ استفاده شد که بعدا به وبلاگ تبدیل شد، سپس به ‘we blog’ و در نهایت امروزه به آن بلاگ گفته می شود.
با توجه به افزایش روز افزون تعداد این صفحات، به مرور چندین ابزار مختلف برای ایجاد وبلاگ ظاهر شد که کار راه اندازی مجله آنلاین و وبلاگ را برای افراد آسان تر می کرد. این ابزارها علاوه بر تبلیغ وبلاگ نویسی، برای افراد غیر متخصص نیز امکان استفاده از تکنولوژی را به ارمغان آورده بوند.
در سال ۱۹۹۹ وب سایت محبوب وبلاگ نویسی Blogger.com راه اندازی شد که بعدها در فوریه ۲۰۰۳ امتیاز این وبسایت به گوگل رسید.
در همان سال، وردپرس اولین نسخه خود را به عنوان یک پلت فرم وبلاگ نویسی در ماه می ۲۰۰۳ منتشر کرد.
امروزه وردپرس به عنوان محبوب ترین پلتفرم وبلاگ نویسی جهان شناخته می شود که بیش از ۳۰ درصد از وبسایت های اینترنت توسط آن فعال شده است.

شاید برایتان جالب باشد!  راه اندازی کسب و کار طراحی سایت با وردپرس

تفاوت بین وبلاگ و وبسایت چیست؟

وبلاگ ها نوعی وبسایت هستند، تنها تفاوت حقیقی بین وبلاگ و سایر انواع وبسایت ها این است که وبلاگ ها به طور مرتب با محتوای جدید بروزرسانی می شوند و این محتوا به صورت معکوس نمایش داده می شوند یعنی جدیدترین پست بالاتر از دیگر پست ها قرار می گیرد.
اما وبسایت ها معمولا ایستا هستند و محتویات آنها در صفحات وبسایت سازماندهی می شود و زود به زود بروز نمی شوند. در حالی که وبلاگ ها پویا هستند و معمولا نسبت به وبسایت ها بیشتر بروزرسانی می شوند، برخی از وبلاگ نویسان حتی چندین مطلب در روز منتشر می کنند.
وبلاگ ها می توانند بخشی از یک وبسایت بزرگتر باشند، اغلب کسب و کارها یک بخش وبلاگ در وبسایت خود دارند که به طور مرتب برای اطلاع رسانی و آموزش مشتریان خود در آن مطالبی را پست می کنند.

وبلاگ نویسی

با استفاده از cms وردپرس می توانید هم وبلاگ و هم وبسایت خود را ایجاد کنید، همین امر باعث شده بسیاری از صاحبین کسب و کارها از وردپرس برای ساخت وبسایت کسب و کار کوچک خود استفاده می کنند.
به عبارت ساده تر تمام وبلاگ ها می توانند یک وبسایت یا بخشی از یک وبسایت بزرگتر باشند، اما همه وبسایت ها را نمی توان وبلاگ در نظر گرفت.
به طور کلی می توانید بگویید وبلاگ ها دارای مقالاتی هستند که توسط دسته بندی ها و برچسب ها سازمان دهی می شوند از سوی دیگر، وبسایت ها از صفحات برای سازماندهی و نمایش محتوا استفاده می کنند.

وبلاگ یا وبسایت – کدام یک بهتر است؟

برای افراد مبتدی ممکن است سوال شود که برای شروع به وبلاگ احتیاج دارند یا وبسایت؟ کدام یک بهتر است؟ پاسخ این سوال به هدف شما بستگی دارد. بسیاری از کسب و کارهای کوچک در سراسر دنیا از وبسایت های متداول و مرسوم برای کار خود استفاده می کنند و هیچ وبلاگی هم ندارند. چنین وبسایت های کوچکی اغلب برای ایجاد یک وبسایت اطلاعاتی برای یک شخص، بیزینس یا سازمان ایجاد می شوند.
از سوی دیگر رفته رفته کسب و کارها ایجاد وبلاگ را در استراتژی بازاریابی خود قرار می دهند، بدین صورت که یک بخش وبلاگ جداگانه را به وبسایت خود اضافه می کنند، این وبلاگ می تواند جهت دریافت ترافیک بیشتر از موتورهای جستجو به وبسایت آنها کمک کند.
به عنوان مثال وبسایت tebfix.com که یک فروشگاه تجهیزات پزشکی است در وبسایت خود یک بخش وبلاگ جداگانه دارد که از آن به عنوان وبلاگ اطلاعاتی برای آموزش و افزایش اطلاعات مشتریان استفاده می کند، این وبلاگ در موتورهای جستجو می تواند ترافیک بیشتری برای وبسایت طب فیکس به ارمغان بیاورد ضمن اینکه به افزایش فروش آنها نیز کمک کند.

شاید برایتان جالب باشد!  ۵ نوع تاییدی که می‌توانید در بازاریابی ایمیلی از آن‌ها استفاده کنید

وبلاگ نویسی

چه تفاوتی بین پست های وبلاگ و صفحات وجود دارد؟

وردپرس به عنوان محبوب ترین پلتفرم وبلاگ نویسی و یک سیستم مدیریت محتوای قدرتمند شناخته می شود که به طور پیش فرض با دو نوع محتوا: پست ها و صفحات ارئه می شود.
پست های وبلاگ در صفحه نمایش وبلاگ شما به ترتیب معکوس ( از جدیدترین به قدیمی ترین) نمایش داده می شوند. به این معنی که کاربران برای مشاهده پست های قدیمی تر باید تا انتهای وبلاگ اسکرول کنند.
در حالی که صفحات نوعی محتوای منحصر بفرد ایستا هستند مانند صفحه درباره ما، صفحه تماس، صفحات محصولات یا خدمات، صفحه اصلی و غیره.
صفحات معمولا برای ایجاد ساختار و طرح وبسایت استفاده می شوند، حتی وبلاگ ها هم می توانند صفحاتی در کنار خود داشته باشند.

مزایای وبلاگ نویسی

هر فرد برای راه اندازی وبلاگ انگیزه شخصی خود را دارد، بسیاری از آنها از وبلاگ به عنوان یک جایگزین برای دفترچه خاطرات یا مجله استفاده می کنند، وبلاگ نویسی برای آنها امکانی را فراهم می کند تا ایده ها و خلاقیت های خود را با طیف گسترده ای از مخاطبان به اشتراک بگذارند.
برندها و کسب و کارهای برتر، وبلاگ ها را برای آموزش مشتریان خود، به اشتراک گذاری اخبار و در نهایت رسیدن به مخاطبان بیشتر ایجاد می کنند. وبلاگ نویسی بخش مهمی از استراتژی بازاریابی آنلاین برای بسیاری از کسب و کارها است.
در ادامه به چند مزیت وبلاگ نویسی اشاره خواهیم کرد:
• یک راه برای سازماندهی افکار و ایده های شما فراهم می کند
• به شما امکان می دهد مهارت ها، خلاقیت ها و استعدادهای خود را به نمایش بگذارید
• به شما کمک می کند با افراد مختلف با طرز فکرهای گوناگون به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید
• بسیاری از وبلاگ نویسان با روش های مختلف از وبلاگ خود کسب درآمد می کنند.
• کسب و کارها از وبلاگ نویسی استفاده می کنند تا مشتریان بالقوه بیشتری را به وب سایت های خود برسانند
• وبلاگ ها جدا از مسئله کسب درآمد می توانند برای افزایش آگاهی، به عنوان رسانه اجتماعی و تاثیر گذاری بر افکار عمومی استفاده شوند.

وبلاگ نویسان چگونه کسب درآمد می کنند؟

بسیاری از مردم فکر می کنند وبلاگ نویسی فقط یک سرگرمی است، برای برخی از وبلاگ نویسان این کار سرگرمی است اما تعداد زیادی از آنها از وبلاگ هایشان کسب درآمد می کنند. این مسئله باعث می شود بیشتر روی کارشان متمرکز باشند و بتوانند یک کسب و کار آنلاین موفق داشته باشند.
در زیر به راه هایی که اکثر وبلاگ نویسان در وبلاگ هایشان برای کسب درآمد استفاده می کنند اشاره خواهیم کرد:
رایج ترین و شاید ساده ترین راه برای کسب درآمد آنلاین، نمایش تبلیغات است. با این حال، به عنوان یک وبلاگ نویس مبتدی، نمیتوانید به طور مستقیم با تبلیغ کنندگان ارتباط برقرار کنید. اینجاست که Google AdSense وارد می شود، این سیستم به یافتن تبلیغات، نمایش آنها، دریافت هزینه پخش تبلیغات از تبلیغ کنندگان و ارسال هزینه تبلیغ به نمایش دهندگان تبلیغات می پردازد.
بسیاری از وبلاگ نویسان از روش بازاریابی برای کسب درآمد استفاده می کنند، بدین صورت که محصولات دیگران را در وبلاگ خود تبلیغ می کنند و زمانی که کاربران این محصولات را خریداری می کنند پورسانت دریافت می کنند.
سایر روش های معمول کسب درآمد عبارتند از دریافت حق عضویت، فروش دوره های آنلاین یا اضافه کردن یک فروشگاه آنلاین به وبلاگ.
امیدوارم این مقاله به شما وردپرسی های عزیز کمک کند با توجه به هدف خود برای راه اندازی یک وبلاگ یا وبسایت تصمیم درست تری اتخاذ کنید.
موفق باشید

شاید برایتان جالب باشد!  مصاحبه ای با طراح قالب یک میلیون دلاری وردپرس
افسانه حیدری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
اطلاع رسانی از