دانلود بازی و نرم افزار برای اندروید
یلفتن و جایگزینی متن در پایگاه داده وردپرس

گاهی وقتا ممکنه براتون پیش اومده باشه که بخواین یه متن، کلمه، URL یا تصویر رو تو کل سایتتون عوض کنین، شاید اولین چیزی که به ذهنتون برسه اینه که برید تو پست ها، اون متن یا کلمه روپیدا کنین و تغییرش بدین، ولی خب این کار خیلی طول میکشه. پس بهتره یه راه حل ساده تر پیدا کنیم، واسه این کار می تونین از یه پلاگین یافتن و جایگزینی وردپرس استفاده کنین یا با استفاده از یه SQL کوئری ساده این کار و انجام بدین.
تو این مقاله قصد دارم نحوه یافتن و جایگزینی متن در پایگاه داده وردپرس رو به شما وردپرسی های عزیز آموزش بدم.

چه زمانی ممکن است به یافتن و جایگزینی متن در پایگاه داده وردپرس نیاز داشته باشید؟

فرض کنید یک متن خاص یا URL را به برخی پست های وب سایت خود اضافه کرده باشید، اگر تعداد این پست ها زیاد باشد مطمئنا نمی دانید کدام پست ها حاوی متن یا URL مورد نظر شما هستند. می توانید به صورت دستی جستجو کنید و پست ها را تک تک ویرایش کنید، این کار علاوه بر اینکه زمان شما را تلف می کنید امکان اشتباه و خطا یا ویرایش های اضافه در پست ها را نیز بوجود می آورد.
اما با استفاده از یک دستور خودکار پیدا کردن و جایگزینی هم می توانید همین کار را انجام دهید، منتها خیلی سریع تر و موثر تر. تنها باگ این روش این است که قابل برگشت نیست، یعنی اگر در هنگام تایپ متن مورد نظر اشتباه کردید نمی توانید آن را لغو کنید. پس در هنگام تایپ متن مورد جستجو و متنی که می خواهید جایگزین شود نهایت دقت را به خرج دهید.
حال بیایید ببینیم چگونه می توان یک متن را در پایگاه داده وردپرس پیدا و جایگزین کرد؟

نحوه یافتن و جایگزینی متن در پایگاه داده وردپرس

همانطور که اشاره کردم تغییراتی که در پایگاه داده ایجاد می کنید غیر قابل بازگشت هستند، پس باید اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید داده های شما از بین نخواهند رفت. برای شروع از پایگاه داده وردپرس خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. این کار را با استفاده از یک پلاگین بک آپ وردپرس می توانید انجام دهید. البته با استفاده از phpMyAdmin هم می توانید یک پشتیبان پایگاه داده ایجاد کنید.
پس از پشتیبان گیری از پایگاه داده خود می توانید کار یافتن و جایگزینی را آغاز کنید.

شاید برایتان جالب باشد!  رفع مشکل بسته شدن نظرات مطالب وردپرس

یافتن و جایگزینی متن با استفاده از افزونه

یافتن و جایگزینی متن
اگر کد نویسی بلد نیستید یا نمی خواهید برای نوشتن SQL کوئری هزینه کنید، به راحتی می توانید با استفاده از یک افزونه ساده یافتن و جایگزینی وردپرس به نام Better Search Replace استفاده کنید.
با استفاده از این افزونه می توانید در پیشخوان وردپرس به جستجو و جایگزینی متن ها بپردازید.

یافتن و جایگزینی MySQL Query با phpMyAdmin

علاوه بر افزونه می توانید از phpMyAdmin برای جستجو و جایگزینی متن پایگاه داده وردپرس خود اقدام کنید.
ابتدا باید وارد داشبورد سی پنل میزبانی سایت خود شوید، به قسمت پایگاه داده بروید و سپس روی phpMyAdmin کلیک کنید.
پس از اجرای phpMyAdmin بر روی نام پایگاه داده وردپرس خود و سپس روی SQL کلیک کنید.

یافتن و جایگزینی متن
لازم است SQL کوئری خود را مانند فرمت زیر وارد کنید:

 

 

FIELD_NAME را باید با آدرس فیلد مورد نظر برای پیدا کردن متن پر کنید، کلمه ای که میخواهید جستجو شود را به جای ‘Text to find’ و کلمه ی جایگزین را به جای ‘text to replace with’ وارد کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید یک متن را در محتوای پست ها پیدا کنید، می توانید کوئری خود را به صورت زیر بنویسید:

یافتن و جایگزینی متن

 

 

سپس روی دکمه GO کلیک کنید تا دستور اجرا شود. PhpMyAdmin دستو SQL کوئری شما را اجرا خواهد کرد و تغییرات انجام شده را در قالب ردیف های کوئری به شما نمایش خواهد داد.
امیدوارم با استفاده از این آموزش وردپرسی ها بتوانید به راحتی متن های مورد نظر خود را در پایگاه داده وردپرس جستجو و تغییر دهید.
موفق باشید.

افسانه حیدری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
اطلاع رسانی از