وی دی ال
خروج خودکار کاربران غیر فعال

آموزش داریم چه آموزشی!!!
به عنوان یک مدیر سایت آگاه از مسائل امنیتی، ممکن است بخواهید کاربران غیر فعال را مجبور کنید تا دوباره به سایت وارد شوند، برای این کار باید به صورت خودکار کاربران غیر فعال را از وردپرس خارج کنید.
وب سایت ها و برنامه های بانکی از این تکنیک استفاده می کنند تا از دسترسی کاربران غیر مجاز به حساب ها و ربودن آنها جلوگیری شود. شما هم می توانید همین کار را در وب سایت وردپرسی خود برای افزایش امنیت وب سایت انجام دهید.
در این مقاله ما به شما وردپرسی های عزیز نحوه خروج خودکار کاربران غیر فعال را از وردپرس، آموزش خواهیم داد. پس از خروج از سیستم از کاربران خواسته می شود تا دوباره وارد سیستم شوند و کار خود را ادامه دهند.

خروج خودکار کاربران غیر فعال

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه Inactive Logout را نصب و فعال سازی کنید. اگر با نحوه نصب افزونه آشنا نیستید راهنمای گام به گام نصب افزونه را مظالعه کنید.
پس از فعال سازی افزونه به تنظیمات» صفحه Inactive Logout بروید تا تنظیمات افزونه را پیکربندی کنید.

خروج خودکار کاربران غیر فعال

ابتدا باید زمان مورد نظر خود که می خواهید پس از آن کاربر به صورت خودکار از سیستم خارج شود را وارد کنید. این زمان را می توانید چند دقیقه تعیین کنید اما بهتر است خیلی کوتاه و یا خیلی طولانی نباشد.
پس از آن، می توانید پیامی را که می خواهید برای کاربران غیر فعال نمایش داده شود را وارد کنید، این پیام را می توانید به دلخواه خود سفارشی سازی کنید. در پایین فیلد پیام، گزینه های بیشتری برای تغییر قابلیت خروج پیدا خواهید کرد. تنظیمات پیش فرض این بخش برای اکثر وبسایت ها جوابگو خواهد بود اما در صورت تمایل می توانید آنها را تغییر دهید. در ادامه هر کدام از این گزینه ها را بررسی خواهیم کرد.

خروج خودکار کاربران غیر فعال

Popup Background: اگر می خواهید پس از خروج کاربر رنگ پس زمینه را تغییر دهید می توانید این گزینه را فعال کنید، این گزینه صفحه مرورگر کاربر را می پوشاند و محتویات صفحه را پنهان می کند.
Disable Timeout Countdown: این گزینه هشدار شمارش معکوس را حذف خواهد کرد و به صورت مستقیم کاربر غیر فعال را خارج می کند.
Show Warn Message Only: در صورتی که نمی خواهید از گزینه خروج خودکار استفاده کنید این آپشن را بررسی کنید، این گزینه فقط پیام هشدار را نمایش می دهد.
Disable Concurrent Logins: این گزینه برای ورود همزمان کاربران به سیستم محددیت ایجاد می کند، بدین معنا که کاربران نمی تواننند با یک حساب کاربری همزمان از چند دستگاه وارد سیستم شوند.
Enable Redirect: به طور پیش فرض پس از خروج افزونه صفحه ورود را به کاربر نمایش می دهد و کاربران را به صفحه دیگر هدایت نمی دهد، شما می توانید این گزینه را فعال کنید تا کاربران را به هر صفحه دیگری که میخواهید هدایت کنید.
پس از بررسی و تغییر تنظیمات، فراموش نکنید که بر روی دکمه “ذخیره تنظیمات” کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره کنید.

شاید برایتان جالب باشد!  افزونه گوگل آنالیز وردپرس Google Analytics by Yoast

تنظیمات مختلف زمانبندی خروج براساس نقش کاربری

اگر میخواهید قوانین تعطیل را براساس نقشها و قابلیتهای کاربر تنظیم کنید، می توانید این کار را در برگه « Advanced Management» در صفحه تنظیمات افزونه انجام دهید.
ابتدا لازم است نقشهای کاربری که می خواهید برای آنها تنظیمات متفاوت انجام دهید را انتخاب کنید، پس از آن می توانید زمان را وارد کنید، تغییر مسیر دهید یا حتی تنظیمات زمانبندی خروج را برای این کاربر غیر فعال کنید.

خروج خودکار کاربران غیر فعال

زمانی که تنظیمات را چک کردید و از درست بودن آنها مطمئن شدید برای ذخیره تغییرات اعمال شده روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.
برای چک کردن عملکرد پلاگین، می توانید وارد وبسایت خود شوید و به مدت زمانی که تعیین کرده اید هیچ کاری در وب سایت انجام ندهید، پس از آن یک پنجره تایمر شمارش معکوس مشاهده خواهید کرد.

خروج خودکار کاربران غیر فعال

شما می توانید با کلیک بر روی دکمه ادامه (continue) کلیک کنید تا بدون خروج کار کار خود را ادامه دهید. کاربرانی که روی دکمه ادامه کلیک نمی کنند، از سیستم خارج خواهند شد و صفحه ورود به سیستم را مشاهده خواهند کرد.

خروج خودکار کاربران غیر فعال

اضافه کردن امنیت بیشتر خروج خودکار کاربران غیر فعال با تأیید اعتبار دو مرحله ای

مشکلی که در استفاده از این افزونه وجود دارد این است که اکثر کاربران شناسه و رمز عبور خود را در مرورگر ذخیره می کنند، این به این معنی است که پنجره ورود به سیستم آنها از قبل نام کاربری و رمز عبور خود را پر کرده است. هر شخصی می تواند فقط با کلیک بر روی دکمه ورود به حساب آنها وارد شود.

خروج خودکار کاربران غیر فعال

با افزودن تأیید دو مرحله ای به صفحه ورود وردپرس، می توانید دسترسی غیر مجاز را دشوارتر کنید. در مقالات بعدی سایت وردپرسی ها نحوه افزودن تایید دومرحله ای را نیز به شما آموزش خواهیم داد.
امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا نحوه خروج خودکار کاربران غیر فعال از وردپرس را بگیرید.
موفق باشید.

افسانه حیدری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
اطلاع رسانی از