دانلود بازی و نرم افزار برای اندروید
Better Search Replace

در یکی از مقالات بخش آموزش در مورد چگونگی یافتن و جایگزینی متن یا url در پایگاه داده وردپرس صحبت کردیم، روش های این کار را هم که شامل استفاده از افزونه و استفاده از کد sql در phpMyAdmin بود به شما آموزش دادیم، افراد مبتدی با روش دوم راحت نیستند و ترجیح می دهند این کار را با یک افزونه انجام دهند. به همین دلیل ما برای این افراد یک افزونه ساده و کاربردی پیدا کردیم، در ادامه قصد داریم یکی از بهترین افزونه های جستجو و جایگزینی وردپرس را به شما معرفی کنیم و نحوه کار آن را به شما اموزش دهیم.
توجه: قبل از انجام هر گونه تغییری در پایگاه داده وردپرس از آن یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر یک نسخه پشتیبان کامل از پایگاه داده خود داشته باشید بدون هیچ نگرانی و ترس از دست رفتن داده ها می توانید از افزونه ها استفاده کنید یا در پایگاه داده تغییرات ایجاد کنید.

نصب و استفاده از افزونه Better Search Replace

اولین گام این است که افزونه Better Search Replace را دانلود و نصب کنید، اگر در نصب افزونه مشکل دارید به مقاله آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.
در انتهای همین مطلب می توانید افزونه Better Search Replace را دانلود و نصب کنید. پس از نصب و فعال سازی در داشبورد وردپرس از بخش ابزارها Better Search Replace را انتخاب کنید تا وارد صفحه افزونه شوید و از آن استفاده کنید.
خیلی ساده، مطابق تصویر متنی را که می خواهید جستجو کنید در فیلد ۱ و متنی که قرار است جایگزین شود را در فیلد ۲ وارد کنید.

Better Search Replace
پس از ان باید جدول های مورد نظر خود را انتخاب کنید، به عنوان مثال اگر قصد دارید یک متن را فقط در پست های خود جستجو و جایگزین کنید باید از بین جدول ها، جدول posts را انتخاب کنید، البته می توانید همزمان چندین جدول را با هم انتخاب کنید بدین ترتیب جستجو و جایگزینی در تمام جدول ها انجام می شود.
این افزونه می تواند با یک جستجوی دقیق متن مورد نظر شما را جستجو و جایگزین کند، همچنین می توانید قبل از انجام تغییرات گزینه dry run را علامت بزنید تا بدون اعمال تغییرات تنها با جستجو به شما نشان دهد چه تعداد از جداول دیتابیس تحت تاثیر جستجوی شما قرار می گیرند، پس از اطمینان می توانید بر روی دکمه search/replace کلیک کنید.

شاید برایتان جالب باشد!  افزونه ایجاد تیکت پشتیبانی وردپرس Awesome Support

عیب یابی افزونه Better Search Replace

Better Search Replace
ممکن است در حین انجام جستجو و جایگزینی، یک صفحه سفید نمایش داده شود یا جستجو دچار وقفه شود، خیلی ساده روی بخش تنظیمات پایین صفحه افزونه کلیک کنید.
گزینه ای به نام max page size خواهید دید. سعی کنید اندازه صفحه را کاهش دهید تا از نمایان شدن صفحه سفید یا وقفه در جستجو جلوگیری شود.
امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا از افزونه Better Search Replace به راحتی استفاده کنید و بتوانید متن های مورد نظر خود را در پایگاه داده وردپرس جستجو و جایگزینی کنید.
موفق باشید

افسانه حیدری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
اطلاع رسانی از